من کیم؟

من وحید هستم. اسمم رو به شکل های مختلف نوشتم از v4hid گرفته تا wahid ولی اصولاً هیچ  اعتباری به هیچ کدومشون نیست چون همه می‌تونن با هر اسمی که بخوان و در صورت اینکه از قبل مورد استفاده قرار نگرفته باشه در هر سایتی ثبت‌نام کنن به همین دلیل تصمیم داشتم به نوشتم Vahid عادت کنم ولی اتفاقاتی توی توئیتر و جمع‌های دوستانه افتاد که باعث این شد فعلاً توی بیشتر جاها به اسم Vahit شناخته شم. در توضیح این اسم می‌تونم بگم که در اصل تلفظ ترکی اسم وحید هست که یه اسم عربی هست. هم معنی بودن، هم شکل نوشته شدن (Vahid) و اینکه بیشتر به نظر میاد از یه اشتباه تایپی سرچشمه گرفته ترغیبم کرد که ازش استفاده کنم.

علوم کامپیوتر خوندم و به برنامه نویسی و دنیای آزاد، سر و کله زدن با گنو/لینوکس علاقه دارم. چند سالی میشه با گنو/لینوکس آشنا شدم و چند تا از توزیع ها هم سرو کله زدم، اوّلین توزیعم یه نسخه از ناپیکس رو یه DVD بود که اوایل به شکل bootable ازش استفاده می‌کردم تا اینکه تصمیم گرفتم نصبش کنم اونم با کلی دنگ و فنگ. از همون اوّلش کار کردن من با گنو/لینوکس با خودآزاری شد تا اینکه این مشکل تا جایی رشد کرد که پس از امتحان توزیع‌های مختلفی از جمله slax, fedora و ubuntu رسیدم به توزیع آرچ‌لینوکس. کامیونیتی قوی، منابع گسترده، سادگی و سبکی، ارضای حس خود‌آزاریم که باعث می‌شه همیشه چند‌تا چیز جدید در انتظار یادگیری داشته باشم و … باعث شد که ۲ ۳ سالی هست که ازش استفاده می‌کنم.

تا این زمان خیلی کارا کردم، خیلی جاها بودم و تو بعضی پروژه ها مشارکت کردم نمی‌شه گفت کلاً ازشون ناراضی هستم چون اگر نبودن من اینی که الان هستم نبودم ولی در کل دوست ندارم تا اون‌ها رو تکرار کنم.

اینجا هم فقط یه جایی هست برای انتشار مقاله ها، کدها و … که هر از گاهی وقت می‌کنم و می‌نویسمشون. درست یا غلط. البته همیشه خیلی خوشحال می‌شم راهنماییم کنید تا بتونم اشکالاتشون رو رفع کنم :)

سعی می‌کنم تا حد ممکن آدم انتقادپذیری باشم البته انتقاد با مسخره کردن خیلی فرق داره. از تعارف کردن زیاد خوشم نمی‌یاد چون معتقدم باعث لطمه زدن به روابط می‌شه.

به جدّ طرفدار ضرب المثل‌های «جنگ اوّل به از صلح آخر» و «حساب حسابه کاکا برادر» (البته این شبیه به ضرب المثلی هست که من منظورمه. ضرب المثل اصلی ترکی هست!) هستم. و سعی می کنم توی زندگیم پیاده‌شون کنم.

برای ارتباط مستقیم با من فعلاً می‌تونید از ایمیل Vahid.Maani روی جی‌میل استفاده کنید و برای در میون گذاشتن هر مطلبی در ارتباط با وبلاگ خوشحال می‌شم از ایمیل info@gnutips.ir استفاد کنید.