بازی جذاب Pentago

توسط: vahit

سلام

بازی پنتاگو

پنتاگو

 اگر شما هم مشتری پروپاقرص بازی‌های فکری و استراتژی هستین پیشنهاد می‌کنم بازی Pentago رو از دست ندین. بازی دو نفره فوق‌العاده شیرین و جذابی هست. این بازی برای اوّلین بار توسط کمپانی Mindtwister ارائه شده که شامل چهار مربع هست که هر کدوم از اون‌ها شامل نه (۹) مکان برای گذاشتن مهره‌ها هستن به علاوه‌ی اینکه هر مربع می‌تونه حول مرکز خودش بچرخه. هر بازیکن اجازه داره در هر مرحله یک مهره بزاره و یکی از مربع‌ها رو به دلخواه خودش ۹۰ در هر سمتی که می‌خواد بچرخونه. اوّلین بازیکنی که بتونه  پنج مهره‌ی خودش رو پشت سرهم در حالت افقی، عمودی یا مورب بچینه برنده هست. یه جورایی شبیه بازی دوز قدیمی خودمون هست ولی چرخش مربع‌ها و تعداد بیشتر مهره برای برنده شدن بازی رو خیلی جذابتر کرده. امروز ۲۰ دست بازی کردم که ۱۰ بارش رو بردم و خب طبیعی هست که ۱۰ بارش رو هم باختم :D اگر رقیب خیلی سطحش پایین نباشه بازی خیلی شیرین می‌شه :)

اگر دوست دارین می‌تونید بازی رو به صورت آنلاین تک‌نفره و دونفره در ایــن آدرس بازی کنید.

امّا این چند نکته رو از من به عنوان کسی که بازی کرده خیلی باخته و برده آویزون گوشتون بکنید تا برای بازیهاتون بتونید از پس حریف‌هاتون بر بیایید:

  •     در اولین فرصت سعی کنید خانه‌های وسطی هر مربع رو تصرف کنید. این خانه‌ها از نظر استراتژیکی خیلی مهم هستن درسته شاید بتونید بدون اونها بازی رو ببرید ولی اگر حریفتون یه خورده قدر باشه به راحتی می‌تونه با استفاده از این مکان‌ها بزاردتون لای منگنه :D
  •     هیچ وقت در طول بازی در مورد اشتباهات رقیبتون صحبت نکنید به ظاهر شاید دیگه کار از کار گذشته باشه و دیگه گفتنش فقط یه سرکوفت برای رقیب باشه ولی در واقع چشم حریف بازتر می‌شه و چه بسا در همون لحظه بتونه از طریق همون اشتباه درجا برنده بشه (یکی از بازی‌ها رو روی همین اشتباه باختم :( )
  •     تا حد ممکن سعی کنید حداقل از دو مسیر مهره‌هاتون رو به تعداد پنج نزدیک کنید تا وقتی که حریف متوجه قصدتون شد بتونید از یه مسیر دیگه برنده بشید. البته برای این کار مکان‌های میانی مربعات بهترین گزینه هستن ;) (نمی‌دونید وقتی رقیب با این واقعیت روبرو می‌شه چه حالی به آدم دست می‌ده :D )
  •     زود قضاوت نکنید! تا وقتی که مطمئن نشدین با یک و فقط یک حرکت می‌تونید برنده بشید در این مورد اظهار نظر نکنید چون ممکنه رقیبتون بتونه بازی رو به نفع خودش تغییر بده. (امروز بر اساس همین اشتباه رقیبم تونستم بازی رو که فکر می‌کرد برنده رو برنده بشم :D )

فعلاً همینا :)

در ضمن برای این بازی رقیب می‌خوام :D